wtorek, 26 stycznia 2016

Krótko o 2015

Witam Was w tym 2016 roku już jako raczkujący Projektant! ;)
Chyba nieśmiało mogę już tak o sobie napisać!
Za mną pierwsza autorska kolekcja, 2 pokazy mody i praca nad kolejnymi!
Sama nie mogę uwierzyć, że tak to się wszystko potoczyło!
Jeszcze rok temu marzyłam o rzeczach, które teraz są namacalne w moim życiu.
Dostałam tak wielkie szanse i staram się czerpać z nich najwięcej, ile się tylko da!

Wszystko dzięki moim studiom. To za sprawą Politechniki wszystko się zaczęło. W czerwcu 2015 roku zorganizowała dla mojego kierunku konkurs na autorską fakturę, czego następstwem był finałowy pokaz w listopadzie w Inkubatorze Sztuki w Łodzi. Ten natomiast stał się punktem zapalnym całej lawiny późniejszych zdarzeń: pierwsza publikacja w mediach, pokaz kolekcji na IV edycji Targów Mody i Sztuki Alegorii Kultury Trójmiejskiej w Zatoce Sztuki w Sopocie, zaproszenie na kolejny pokaz w 2016 roku. Wszystko za sprawą Michała Starosta, polskiego projektanta zasiadającego w jury konkursu. Dostrzegł we mnie oraz w kilku moich bardzo zdolnych kolegach potencjał i postanowił stworzyć nam dalsze możliwości rozwoju. Jestem mu bardzo wdzięczna!

W 2016 rok weszłam z kopyta i z wielkim nakładem pracy. Kończę pierwszy stopień studiów i przede mną dyplom, czyli autorska kolekcja. Odłożyłam ją jednak w czasie i będę bronić się dopiero w przyszłym semestrze, ponieważ obecnie przygotowuję się do Gali  AMBERIF DESIGN AWARD w marcu tego roku w Gdańsku. Będzie to pokaz konkursowy kolekcji autorskiej biżuterii z bursztynu bałtyckiego oraz stworzonej do niej odzieży. Przede mną jeszcze bardzo dużo do zrobienia, więc trzymajcie kciuki!

Zachęcam do polubienia bloga na Facebooku żeby być na bieżąco z nadchodzącymi nowościami! ;)TELEDISCO
Główną inspiracją do powstania kolekcji stał się gorący klej wylewany na tkaninę, który docelowo stał się autorską fakturą. Przyjmując różne odcienie i barwy, wpłynął na kolorystykę pokazu poczynając od przezroczystości, po biele, szarości, błękity i chabry. Imitując plastik wywarł klimat futuryzmu, co przełożyło się na użycie folii, jak i mocno połyskujących tkanin. W kolekcji łączyłam tkaniny sztuczne z czystymi bawełnami i wełnami. 
Pokaz oraz kolekcje były prawie całkowicie finansowane przez Projekt Wzornictwo - Kierunek Zamawiany na Politechnice Łódzkiej, dlatego też jako twórcy, byliśmy niestety trochę ograniczeni jeżeli chodzi o wybór materiałów i stylizację modelek.
Backstage z moimi WSPANIAŁYMI modelkami! 
głupie miny :)


Kilka (niestety nieostrych) zdjęć z pokazu w Sopocie:
Pozdrawiam gorąco, M ;*
Całuję mocno T ;*

6 komentarzy:

 1. No wreszcie wróciłaś! Brawo. Ciesze się, że Cię zmotywowałem :) Projektuj, twórz, publikuj. Wszyscy na to czekamy :) Idź cały czas do przodu! :) pozdro

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne projekty, piękne publikacje :) zachwycasz!
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo iż odrobinkę Ci zazdroszczę, bardzo cieszę się, że udało Ci się tyle osiągnąć :). Masz duży talent! Spełniaj się dalej i odnoś same sukcesy! POWODZENIA!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Sama jeszcze nie mogę w to wszystko uwierzyć, mam nadzieję, że odnajdę się w tym świecie ;)

   Usuń