poniedziałek, 19 listopada 2012

Staroć nr2 / mała czarna

Największą frajdę sprawiają mi przeróbki ubrań. Uwielbiam reanimować stare zapomniane ciuchy, przywracać im nowe życie. Gdy mam jednak więcej czasu, a do drzwi zapuka wena i w głowie pojawi się pomysł, zasiadam do mojej maszyny i tworzę od podstaw. Jestem krawcową samoukiem, nie potrafię szyć jak profesjonalne krawcowe z gotowych wykrojów umieszczonych np. w Burdzie. Nie traktuję tego jednak jako dużej wady. Do szycia podchodzę bardziej artystycznie i abstrakcyjnie. Sama robię wykroje, projektuję wszystko w głowie i od razu działam.
Najwspanialszą inspiracją do projektu jest tkanina, ale to nie znaczy, że najlepsze ubrania są wykonane tylko z niej... Jestem osoba, której zawsze wszystko "się przyda", np. kiedy porwą się pończoszki, odcinam od nich koronkę, którą zawsze można gdzieś wykorzystać. 
Tak było w przypadku tej sukienki. To właśnie ta koronka była inspiracją do jej wykonania. Została ona zastosowana do obszycia góry sukienki. Koronka dodała nie tylko waloru estetycznego, ale też praktycznego! - znajdujący się wewnątrz silikon zapobiega zsuwaniu się oraz przemieszczaniu sukienki na ciele ;) Do tego złoty suwaczek (1,5zł), 1m tiulu na ramię (5zł), stara tkanina z lycrą znaleziona na strychu (prezent od koleżanki) plus godzina roboty i ekspresowa sukienka gotowa! Była tworzona na Sylwestra 2009-2010, noszę ją do dziś! ;)
mała czarna - projekt i wykonanie Mooni
TOTAL COST < 10zł

3 komentarze:

 1. I could not resist commenting. Exceptionally well
  written!

  Here is my web-site :: see page

  OdpowiedzUsuń
 2. I drop a comment whenever I appreciate a post on a site or
  if I have something to contribute to the conversation.
  It's triggered by the passion communicated in the post I browsed. And after this post "Staro� nr2 / ma�a czarna". I was moved enough to post a commenta response ;-) I do have a couple of questions for you if it's
  allright. Could it be simply me or do some of the comments look as if
  they are written by brain dead visitors? :-P And, if you are writing on other online social sites, I would like
  to follow anything new you have to post. Would you list the complete urls of your
  shared pages like your linkedin profile, Facebook page or
  twitter feed?

  Feel free to visit my web page; the original source

  OdpowiedzUsuń